Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cross country Mšeno

Předposlední vytrvalostní závod dvojic Cross country v seriálu Czech enduro championship se konal jako nedávná klasika ve městě motorismu zaslíbeném, Mšeně u Mělníka. Ano je to tak, terénní závody enduro a cross country tady mají dávnou tradici a nejen to, vždyť na Mšenském plochodrážním stadionu se jel nejeden závod evropské nebo světové ligy disciplíny v níž kraluje levá zatáčka – ploché dráhy.


Zájem lidí okolí o motoristické dění je veliký a tak podél cca 20 km trati na které se z větší části jela nedávná soutěž postávaly hloučky fanoušků, kteří si našli svá místa jako vjezd u železničního mostu, či bahnitou kolej, která se změnila za dva dny v obrovský bahenný rybník.

Obrazek
Obrazek

Obrazek

     
Na trať se vydalo celkem 56 družstev v kategorii pro příchozí – Shell advance cup a 61 teamů v Mistrovství a Přeboru České republiky, mezi ně se nakonec rozdělilo celkem 124 pohárů.
Nejrychlejšími jezdci celého víkendu, kteří si odnesli i prémii za absolutně nejrychlejší kolo byli již tradičně jezdci Betong Haruda teamu Michal Rudolf a Robert Šíp. Za zmínku stojí i neporanitelnost Karla Schedera ve startech a příjezdu po prvním kole v čele závodního pole. Letos Karlos se svým Husabergem nenašel přemožitele.

Obrazek
Novou posilou Marka Nešpora se stal z motokrosu dobře známý Jirka Bittner a nebýt poruchy Markova motocyklu druhý den, jen těžko by jinak jako z partesu jedoucí dvojce KBS Lukáš Sedláček a Tomáš Loukota dosáhla na zlatý stupínek.

Obrazek
V kubatuře E2 kralovali chrastavští jezdci bratři Pabiškové, z níchž David je známý svojí účastí v dálkových soutěžích včetně té nejslavnější Dakarské rally.

Obrazek


Nejsilnější motocykly kategorie É tři v sobotu ovládla dvojce Víťa Kuklík a Bohumil Poslední z SKMP, přičemž Víťa jel první cross country, bohužel si ze sobotního dne odvezl zranění levé nohy a druhý soutěžní den nepokračovali. Vítězství nejen ve třídě, ale i absolutně si odvezli Michal Rudolf a Robert Šíp.

O titulech nejen mistrů, ale i přeborníků republiky rozhodne klání v Sedlčanské kotlině za dva a půl týdne.


MČR Cross country (CZ)

E1 sobota

1.Nešpor/Bittner (KTM/KTM), 2.Loukota/Sedláček (KTM/KTM), 3. Kroupa/Paul (KTM/Suzuki)

neděle: 1. Loukota/Sedláček, 2. Nešpor/Bittner, 3. Kroupa/Paul
celkově: 1. Loukota/Sedláček, 2. Nešpor/Bittner, 3. Kroupa/Paul

E2 sobota

1. Pabiška/Pabiška (KTM/KTM), 2. Šefr/Černý (KTM/KTM), 3. Hock/Mencák (Suzuki/Honda)

neděle: 1. Pabiška/Pabiška, 2. Hušek/Černý, 3. Hock/Mencák
celkově: 1. Pabiška/Pabiška, 2. Šefr/Černý, 3. Hock/Mendík

E3 sobota

1. Kuklík/Poslední (CZ, KTM/KTM), 2. Rudolf/Šíp (CZ, KTM/KTM),3. Scheder/Kubík (CZ, Husaberg/KTM)

neděle: 1. Rudolf/Šíp, 2. Scheder/Kubík, 3. Němec/Mazánek
celkově: 1. Rudolf/Šíp, 2. Scheder/Kubík, 3. Němec/Mazánek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář